Önemli Alanlar

SOSYAL GELİŞİM ALANLARI

Bajaj olarak yenilikçi bir ülke oluşturacağına inandığımız sosyal girişimler, aşağıdaki alanlara yayılmıştır:

EĞİTİM

Bajaj; Bajaj Bilim Merkezi, Shiksha Mandal, Jankidevi Bajaj Yönetim Bilimleri Enstitüsü ve Jamnalal Bajaj Yönetim Bilimleri Enstitüsü gibi girişimlerle eğitimsel bir bakış açısı teşvik etmektedir.

SAĞLIK

Bajaj; Aurangabad’da yer alan Kamalnayan Bajaj Hastanesi gibi girişimlerle toplumu daha iyi sağlığa kavuşturmak üzere güçlendirmektedir.

KADINLARI GÜÇLENDİRMEK

Kadınları güçlendirmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz birkaç girişim, kadınların kendilerine güven ve bağımsızlık elde etmelerine yardımcı olmak amacıyla onlarla birlikte çalışmayı hedeflemektedir.

ÖZ GÜVEN

Kısıtlı imkânları olan kişilerin Gandi felsefesi ile ilgili alternatif araştırmalar yapmak üzere yüksek eğitim fırsatları elde etmelerine yardımcı olmak.

KIRSAL GELİŞİM

Bajaj; sağlık girişimleri, güneş enerjisiyle çalışan araç dağıtımı, bahçecilik ve çiçekçilik eğitimleri gibi projelerle kırsal bölgelerin gelişimini desteklemektedir.

ÇEVRE VE DOĞAL KAYNAKLAR

Aile boyu biyogaz tesisleri, Vermikültür projeleri ve süt ürünleri geliştirilmesi gibi öne çıkan girişimler, toprağa ve doğal kaynaklarına uygulanan baskıyı azaltmaya odaklanır.

KÜRESEL PROGRAMLAR

Bajaj, topluma katkı sağlama misyonunu küresel ölçekte projelerle devam ettirmektedir. Bu tür projelerden bir tanesi de Uganda Kisugu Kilisesi İlkokul Boyama Projesi’dir. Bu proje kapsamında Boda Boda Derneği sürücüleri, Kampala’da yer alan bir okulu boyamak üzere bir araya gelmişlerdir.