Bajaj Grup, rahmetli kurucusu Shri Jamnalal Bajaj tarafından belirlenen prensipleri doğrultusunda hareket etmektedir. Gandi yaşam tarzının içten bir takipçisi ve savunucusu olan Bajaj; ‘Kârdan Önce Dürüstlük’, ‘Kelimelerden Önce Aksiyon’ ve ‘Kişisel Kazançtan Önce Toplumsal Kazanç’ gibi prensiplerin sadık bir destekçisidir.

TEMEL KSS PRENSİPLERİ

Bajaj Grup’un, Hindistan’ın sosyoekonomik ve topluluk gelişim ihtiyaçlarını vurgulayan birkaç KSS girişimi bulunmaktadır. Grubun KSS girişimlerinin temelinde yer alan değerler; etik faaliyetler, tüm paydaşlar için saygı, insan haklarının korunması ve çevreye olan ilgiden oluşmaktadır. Şirketin kazancın ötesine bakmasını sağlayan bu değerler, yıllar boyunca Bajaj Auto Limited’ın yolunu aydınlatmıştır.

 

YATIRIM

Sürdürülebilir olan ve hem bugünkü, hem gelecekteki nesillere fayda sağlayacak projeler için kaynak oluşturulması amacıyla yatırım yapmak.

EĞİTİM

Kişisel büyümeyi sağlamak amacıyla ‘her Hintli için eğitim’i destekleyerek toplumun büyümesini sağlamak ve en sonunda zengin bir ulus inşa etmek.

TEŞVİK

Bireyleri kişisel gelişime doğru yönlendirmek ve takım çalışması yoluyla mükemmeliyet yaratmalarını teşvik etmek.

YAYMAK

Faaliyetlerimizi, aktif olduğumuz ve belirli projeleri etkin bir şekilde yönlendirebildiğimiz, gözlemleyebildiğimiz ve uygulayabildiğimiz konumlara götürmek.

ÖZEN

Toplumun en düşük sosyoekonomik tabakasında yer alan kişiler için bile din, sınıf veya dil ayırımı yapmadan ‘özen göstermeye’ odaklanmak.

Sürdürmek

Çevreye verilen zararı minimum düzeyde tutmak, doğal kaynakların sürdürülebilir gelişimini sağlayan projeleri üstlenmek.