Okul Boyama Projesi

Uganda’daki Bajaj Auto operasyonları, Boda Boda (Motosiklet Taksi) sürücülerini desteklemekte ve Boda Boda Derneği vasıtasıyla topluma katkı sağlamak üzere çalışmalarını sürdürmektedir. Bu girişim için 50 Boda Boda sürücüsü, yakın bir süre önce Kampala’da yer alan Uganda Kisugu Kilisesi İlkokulu’nu boyamak için bir araya gelmişlerdir.

Şirket, Boda Boda Derneği’yle iş birliği yaparak ülkenin ihtiyaç halindeki birçok okulundan biri olan Uganda Kisugu Kilisesi İlkokulu’nun yapılarını yenilemek amacıyla yaklaşık 50 milyon Shs (18.000 USD) gibi bir bağışta bulunmuştur.

Boda Boda Derneği üyeleri, 19 Kasım tarihinde okul çalışanları, Bajaj ekibi ve diğer misafirlerle okul sahasında bir araya gelmiştir. Önde gelen medya kuruluşlarının da katıldığı etkinlikte Boda Boda ekibi, okulun duvarlarını boyamaya başlamış ve ardından işi profesyonellere bırakmıştır.

Bajaj, Boda Boda sürücüleriyle birlikte okula tamamen yeni bir çehre kazandırmıştır. Bajaj ekibi, ‘Şirketin hedefi, istihdam olanakları sağlamak ve hükümetin Boda Boda operasyonlarını uygun hale getirmesine yardımcı olmaktır.’ şeklinde yorum yapmıştır.

Görseller