ŞİRKET

Kuralkan Bilişim Otomotiv San. ve Dış. Tic. A.Ş. Kuralkan Şirketler Grubu kuruluşudur. Kuruluşu 1950’li yıllara dayanan gurubumuzun motosiklet sektörünün yanı sıra bilgisayar, otomotiv, inşaat sanayinde yatırım ve iştirakleri bulunmakta, 1500’ü aşkın kişiye istihdam imkânı sağlamaktadır. 


Grubumuzun otomotiv sanayinde faaliyet gösteren şirketi motosiklet sektörüne ilk adımını 1987 yılında MZ Motosikletlerin Türkiye Distribütörlüğü ile atmıştır. Türkiye’de efsane marka olan MZ modeli kısa sürede Türkiye’nin en çok satan motosikleti olmuştur.

1989 yılında Berlin Duvarı’nın yıkılmasıyla beraber Doğu Almanya’da bulunan MZ fabrikasının kapatılması gündeme gelmiştir. Konu hakkında yapılan görüşmeler neticesinde fabrika tüm ekipmanları ile beraber Türkiye’ye taşınmıştır.


Sektörde gösterilen başarının ardından, 1994 yılında İstanbul Dudullu’daki fabrikasında yerli motosiklet üretimine başlayan Kuralkan Motorlu Araçlar A.Ş., o yıldan bu yana Kanuni markasıyla ürettiği motosikletleri hem yurt içi hem yurt dışı pazarına sunmaktadır. 


Başarılı grafiğini 2000’li yıllarda da taşıyan Kuralkan A.Ş. faaliyetini 2006‘da hizmete açılan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı yakınındaki Kuralkan motosiklet üssünde sürdürmektedir. 

Kuralkan Motosiklet Üssü 60.000 m²’lik kapalı alanı ile yakın coğrafyanın en büyük motosiklet üretim tesislerinden biri konumundadır. 

Motosiklet üretimindeki en yeni teknolojileri ve yenilikleri bünyesinde barındırmak üzere tasarlanan fabrika içerisinde; eğitim pisti, sürüş test alanı, depolama, montaj, dökümhaneler, dişli üretim ünitesi ve çok kapsamlı bir kalite kontrol ünitesi bulunmaktadır. 

Yerli üretimin yanı sıra uluslararası ortaklıklar ve stratejik işbirliği projeleriyle de motosiklet sektöründeki gücünü ve etkinliğini pekiştiren Kuralkan A.Ş., 2013 Eylül ayında Dünyanı üçüncü büyük motosiklet kuruluşu olan BAJAJ AUTO ile ortaklık anlaşması imzalamıştır. Mart 2014 tarihinden itibaren 3 model ile bu ürünleri sektöre sunmuştur. Halen 6 model ile üretimine devam etmektedir. Kısa zamanda 128 bayisi ve 183 servis ağına ulaşan Kuralkan ile bu markanın Türkiye distribtörlüğünü devam ettirmektedir. 

Kuralkan Bilişim A.Ş. ülkemizde motosiklet sektörünün doğmasında ve motosiklet kültürünün oluşmasında öncülük etmiş kuruluşlardan biri konumundadır. 

Kuralkan Bilişim A.Ş. kullanıcılarından, bayilerinden, çalışanlarından aldığı gücü; deneyimi, becerisi ve enerjisiyle birleştirerek ülkemizde milyonları motosiklet keyfiyle buluşturmaya devam etmektedir.