Bajaj Ekibi

Kurumumuzun meşaleyi taşıyan isimleri Hindistan'ın önde gelenlerinden oluşmaktadır. Onlara bir göz atın.

YÖNETİM EKİBİ

RAHUL BAJAJ
GENEL BAŞKAN
RAHUL BAJAJ, HARVARD İŞLETME OKULU’NDAN İŞLETME DERECESIYLE, EKONOMI VE HUKUK DALLARINDAN DA YÜKSEK ONUR DERECESIYLE MEZUN OLMUŞTUR. 1968 YILINDA BAJAJ AUTO’NUN İCRA KURULU BAŞKANI SEÇILEN BAJAJ, SONRASINDA BAJAJ ŞIRKETLER GRUBU’NUN BAŞKANLIĞINI ÜSTLENMIŞTIR.
MADHUR BAJAJ
GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
MADHUR BAJAJ, TICARETTEN MEZUN OLDUKTAN SONRA İSVIÇRE’NIN LOZAN ŞEHRINDE İŞLETME YÖNETIMI YÜKSEK LISANSI (MBA) YAPTI. MART 1983’TE GENEL MÜDÜR VEKILI OLARAK ŞIRKETE KATILAN BAJAJ, HAZIRAN 1986’DA AURANGABAD BIRIMI’NIN GENEL MÜDÜRÜ OLMUŞ, AKABINDE EKIM 1988’DE İCRA KURULU BAŞKANI, EYLÜL 1994’TE BAJAJ AUTO’NUN GENEL MÜDÜRÜ, MAYIS 2000’DE YÖNETICI DIREKTÖR VE TEMMUZ 2001’DE GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GÖREVLERINE ATANMIŞTIR
RAJIV BAJAJ
İDARİ YÖNETİCİ
RAJIV BAJAJ, 1988 YILINDA PUNE ÜNIVERSITESI’NIN MEKANIK MÜHENDISLIK BÖLÜMÜNDEN BIRINCILIKLE MEZUN OLMUŞ, AKABINDE 1990 YILINDA WARWICK ÜNIVERSITESI’NDE İMALAT SISTEMLERI MÜHENDISLIĞI ALANINDA YÜKSEK LISANSINI TAMAMLAMIŞTIR.
O TARIHTEN BU YANA BAJAJ AUTO’DA ÜRETIM VE TEDARIK ZINCIRI (1990-95), ARGE VE MÜHENDISLIK (1995-2000) ILE PAZARLAMA VE SATIŞ (2000-2005) ALANLARINDA ÇALIŞAN BAJAJ, NISAN 2005’TEN BERI ŞIRKETIN İDARI YÖNETICISI OLARAK FAALIYET GÖSTERMEKTEDIR.
BAJAJ, BUGÜNLERDE HOMEOPATININ BILIMSEL PRENSIPLERINI BAJAJ AUTO’DA MARKA ODAKLI BIR STRATEJI OLUŞTURMAK AMACIYLA KULLANMAYA VE BÖYLELIKLE ŞIRKETIN, DÜNYANIN ÖNDE GELEN MOTOSİKLET ÜRETICILERI ARASINDA YERINI ALMA HEDEFINI GERÇEKLEŞTIRMEYE ODAKLANMIŞTIR.
undefined
PRADEEP SHRIVASTAVA
YÖNETICI MÜDÜR
PRADEEP SHRIVASTAVA O NISAN 2005'TE BAŞKAN YARDIMCISI OLARAK DEVRALDI NISAN 1986 YILINDA BAJAJ KATILDI VE COO OLDU. O İİT MAKINE MÜHENDISLIĞI BÖLÜMÜNDEN MEZUN OLDUKTAN SONRA, 1 NISAN 2016 W.E.F, İCRA DIREKTÖRÜ POZISYONUNDA ILE KURULUNDA MÜZEYE EDILMIŞTIR - 1986 BANGALORE - DELHI, SAYIN SHRIVASTAVA IIM'DE GELEN ÜRETIM VE FINANS YÜKSEK LISANS DIPLOMASI ALDI.
undefined
ABRAHAM JOSEPH
TEKNOLOJİDEN SORUMLU BAŞKAN
ABRAHAM JOSEPH, TEMMUZ 1989’DA MEZUN KURSIYER MÜHENDISI OLARAK BAJAJ’A KATILDIKTAN SONRA NISAN 2005’TE GENEL MÜDÜR (ARGE) VE NISAN 2007’DE GENEL BAŞKAN YARDIMCISI (ARGE) POZISYONLARINA GETIRILMIŞTIR. ŞU AN TEKNOLOJİDEN SORUMLU BAŞKAN OLARAK GÖREV YAPAN JOSEPH, LISANSINI BHOPAL’DEKI ULUSAL TEKNOLOJI ENSTITÜSÜ’NÜN MEKANIK MÜHENDISLIK BÖLÜMÜNDE TAMAMLAMIŞTIR.
undefined
R.C. MAHESHWARI
GENEL MÜDÜR (TİCARİ ARAÇ FAALİYETLERİ
R.C. MAHESHWARI, TEMMUZ 2007’DE BAJAJ’A TİCARİ ARAÇ FAALİYETLERİ BÖLÜMÜNÜN GENEL MÜDÜRÜ OLARAK KATILMIŞTIR. KENDISI, PILANI’DE YER ALAN BIRLA TEKNOLOJI VE BILIM ENSTITÜSÜ’NDEN ALTIN MADALYAYLA MEZUN OLMUŞ BIR MEKANIK MÜHENDISIDIR.
undefined
RAKESH SHARMA
GENEL MÜDÜR (ULUSLARARASI FAALIYETLER)
BAJAJ’A EKIM 2007’DE ULUSLARARASI FAALIYETLERDEN SORUMLU GENEL MÜDÜR OLARAK KATILAN RAKESH SHARMA, IIM - AHMEDABAD’DAN YÖNETIM DALINDA LISANSÜSTÜ DIPLOMASI ALMIŞTIR.
undefined
ERIC VAS
GENEL MÜDÜR (MOTOSİKLET)
BAJAJ’A MART 2009’DA YENI PROJELERDEN SORUMLU GENEL MÜDÜR OLARAK KATILAN ERIC VAS, BUGÜN MOTOSİKLETTEN SORUMLU GENEL MÜDÜR OLARAK GÖREV YAPMAKTADIR. KENDISI PUNE ÜNIVERSITESI’NIN MÜHENDISLIK FAKÜLTESI’NDEN MEKANIK MÜHENDISLIK DERECESIYLE MEZUN OLDUKTAN SONRA IIM - CALCUTTA’DAN YÖNETIM DALINDA LISANSÜSTÜ DIPLOMASI ALMIŞTIR.
undefined
KEVIN P. D'SA
GENEL MÜDÜR (FİNANS)
BAJAJ’DAKI KARIYERINE EYLÜL 1978’DE BAŞLAYAN KEVIN D'SA, ŞU AN FİNANSTAN SORUMLU GENEL MÜDÜR OLARAK GÖREV YAPMAKTADIR. TICARET ALANINDA LISANS DERECESINI ALDIKTAN SONRA 1978 YILINDA CA, 1981 YILINDA ISE ICWA DERECELERINI TAMAMLAMIŞTIR.
undefined
S. RAVIKUMAR
GENEL MÜDÜR (İŞ GELİŞTİRME VE TEMİNAT)
BAJAJ’A HAZIRAN 1984’TE HESAP MEMURU OLARAK KATILAN S. RAVIKUMAR, BUGÜN İŞ İŞ GELİŞTİRME VE TEMİNATTAN SORUMLU GENEL MÜDÜR OLARAK GÖREV YAPMAKTADIR. KENDISI, HINDISTAN SÖZLEŞMELI MUHASEBECILER ENSTITÜSÜ’NÜN AKTIF BIR ÜYESIDIR.
undefined
N.H. HINGORANI
DANIŞMAN (MATERYALLER)
BAJAJ’A 1997 YILINDA MATERYALLERDEN SORUMLU GENEL MÜDÜR OLARAK KATILAN N.H. HINGORANI, 1998 YILINDA SATIN ALMADAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GÖREVINE ATANMIŞTIR. BUGÜN MATERYALLERDEN SORUMLU DANIŞMAN GÖREVINI SÜRDÜREN HINGORANI, MEKANIK MÜHENDISLIK DERECESINI JAIPUR’DA YER ALAN MALAVIYA YEREL MÜHENDISLIK YÜKSEKOKULU’NDAN ALMIŞTIR.
undefined
C.P. TRIPATHI
DANIŞMAN (KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK)
BAJAJ’A OCAK 1996’DA WALUJ FABRIKASI’NIN GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLARAK KATILAN C.P. TRIPATHI, NISAN 2001’DE OPERASYONLARDAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GÖREVINE, TEMMUZ 2007’DE KURUMSAL GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GÖREVINE, EKIM 2009’DA ISE KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUKTAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GÖREVINE ATANMIŞTIR. LISANS DERECESINI AGRA ÜNIVERSITESI’NDE BILIM DALINDA TAMAMLAYAN TRIPATHI, MEKANIK MÜHENDISLIK DERECESINI KHARAGPUR’DA YER ALAN HINDISTAN TEKNOLOJI ENSTITÜSÜ’NDEN ALMIŞTIR.

YÖNETİM KURULU

Rahul Bajaj
Genel Başkan
Madhur Bajaj
Genel Başkan Yardımcısı
Rajiv Bajaj
İDARİ YÖNETİCİ
Sanjiv Bajaj
Yönetici Direktörü
undefined
D S Mehta
Direktör
undefined
Kantikumar Podar
Direktör
undefined
Shekhar Bajaj
Direktör
undefined
D J Balaji Rao
Direktör
undefined
J N Godrej
Direktör
undefined
S.H Khan
Direktör
undefined
Mrs. Suman Kirloskar
Direktör
undefined
Naresh Chandra
Direktör
undefined
Nanoo Pamnani
Direktör
undefined
Manish Kejriwal
Direktör
undefined
P Murari
Direktör
undefined
Niraj Bajaj
Direktör

ŞİRKET SEKRETERİ

undefined
J Sridhar
Şirket Sekreteri

YÖNETİM KURULU KOMİTESİ

undefined
Nanoo Pamnani
Üye
undefined
S.H Khan
Üye
undefined
D J Balaji Rao
Üye
undefined
Naresh Chandra
Üye

HİSSEDARLAR VE YATIRIMCI ŞİKAYET KOMİTESİ

undefined
D J Balaji Rao
Başkan
undefined
J N Godrej
Üye
undefined
Naresh Chandra
Üye
undefined
S.H Khan
Üye

ÜCRETLENDİRME VE ATAMA KOMİTESİ

undefined
D J Balaji Rao
Üye
undefined
S.H Khan
Üye
undefined
Naresh Chandra
Üye
Rahul Bajaj
Üye